31. března 2017 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru. | foto: ALUKOV

Česká zastřešení teras a bazénů se stala celosvětově pojmem. Jejich důmyslné mechanismy, technika zpracování, kvalita lakování a v neposlední řadě špičkový design vynesl českou společnost ALUKOV na pomyslný Olymp v zastřešování. A to na všech kontinentech světa mimo Antarktidy.

Společnost vznikla v roce 1995 v Chrudimi, dnes patří mezi historické bohatství českého hospodářství. Zastřešovacími systémy od společnosti ALUKOV si vybavují terasy a zastřešují bazény mnohé významné politické a sportovní osobnosti, stejně jako známé tváře ze showbusinessu, a to jak v České republice, tak v dalších zemích Evropy, ale i světa. I přes světový věhlas zůstává společnost ALUKOV při zemi, a tak jsou jejich výrobky dostupné pro všechny a můžete je mít i vy!

Česká firma uspěla v silné zahraniční konkurenci, ale nezapomíná na český trh

Skupinu ALUKOV dnes tvoří více než 15 společností, jejichž sídla jsou v různých zemích Evropy a světa, včetně USA. Hlavní sídlo společnosti je v České republice, odkud probíhá proces centrálního výrobního, obchodního i marketingové řízení této skupiny. Dle sdělení ekonomické ředitelky, paní Ing. Blanky Turkové, dosáhl obrat celé skupiny ALUKOV za rok 2016 bezmála miliardu korun. Svou roční produkcí s více než 5000 individualizovaných zastřešení se ALUKOV řadí mezi největší světové výrobce. Společnost ALUKOV dala systému posuvných terasových zastřešení jméno a uvedla jej na celosvětový trh pod obchodním názvem CORSO.

Firma ALUKOV má své vlastní moderní výzkumné a vývojové centrum, do jehož výstavby investovala více než 30 milionů korun. Ročně spotřebuje na výrobu 1100 tun hliníku, 700 tun polykarbonátu a 150 tun skla. „Vlastní doprava je pro naši práci nezbytná, proto se staráme o vozový park, který představuje 20 nákladních automobilů se 14 přívěsy, 11 servisních vozidel formátu dodávky a 16 osobních vozidel. V součtu máme roční spotřebu 300 tisíc litrů nafty a 15 tisíc litrů benzínu,“ vypočítává Oto Tuček, ředitel logistiky. „Oproti tomu dodržujeme všechny normy evropských dopravců a také dbáme na údržbu a obnovu životního prostředí. “

Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru.

Zastřešení terasy CORSO

Úspěšným a žádaným českým exportním zbožím je zastřešení teras, které ALUKOV vyrábí a montuje s obchodním názvem CORSO. Vyniká nadčasovým designem. Posuvné terasové zastřešení CORSO disponuje, na rozdíl od pouhého zastřešení pergoly, množstvím uživatelských výhod. Zastřešením terasy získáte místnost navíc, kterou můžete využívat téměř po celý rok. Během krásných letních dnů snadno odsunete části zastřešení na kraj terasy a užíváte si vydatných slunečních paprsků. I když je střecha zastřešení odsunutá, můžete ponechat nad terasou efektivní integrované stínění, poskytující chladivý stín. Naopak kdykoliv budete potřebovat, části zastřešení zatáhnete a vytvoříte tak zabezpečenou a krytou terasu.

Zastřešení terasy CORSO vám výrazně sníží v zimě tepelné ztráty. Kompletní odsunutí střechy vám v létě zajistí příjemné větrání a nepřehřívání prostoru pod střechou oproti zastřešení teras s pevnou střechou. Boční a čelní stěny zastřešení jsou vyplněny bezpečnostním sklem. O výhled na hvězdy nepřijdete, protože střecha je vyrobena z průhledného polykarbonátu s 15letou zárukou proti rozbití kroupami.

Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru.

Komfort a pohodlí času stráveného na terase vám zajistí promyšlené doplňky, jako je samostatný vchod pro domácí mazlíčky, moskytiéra ve dveřích, odvětrávací okno nebo spolehlivé zamykací prvky. Zastřešení si můžete vybavit stíněním proti slunci ve střeše, ale i v bočních a čelních stěnách. Vytvoříte si tak intimní zónu a na terasu vám nikdo neuvidí. Zamykání celého zastřešení EASY UP je standardně v úrovni, nemusíte se tedy ohýbat až k zemi, což je charakteristické pro uzamykání bazénových zastřešení. Jednotlivé díly zastřešení se pohybují po kolejnicích velmi snadno, manipulaci s nimi zvládne i dítě. Přesto je kolejnice pochozí a bezpečná i pro plosku nohy bez obuvi.

Zastřešení teras nabízí ALUKOV přesně podle vašeho přání

„Zaměření a poradenství nabízíme zcela zdarma. Je to náš standard a zákazníkům rádi poradíme, protože s nimi dotváříme jejich domovy, a to nás baví,“ uvádí Mgr. Zdeněk Kohák, MBA, marketingový ředitel společnosti. Její kvalifikovaní zaměstnanci navrhnou řešení přímo pro vás. Na rozdíl od ostatních výrobců zajišťují celý dodavatelský cyklus od zaměření, přes výrobu na míru, až po odborné smontování. Na zastřešení terasy CORSO dokonce získáte k poprodejnímu servisu i nadstandardní záruční podmínky.

Česká posuvná zastřešení jsou celosvětově špičkou v oboru.

Tip pro kavárny, hotely, restaurace, ale i administrativní budovy

Věděli jste, že v ČR ročně proprší nebo prosněží přibližně 86 dní? Z roku je to přibližně každý čtvrtý den. Další dny může být pod mrakem, větrno nebo příliš chladno. Zahrádky restaurací a kaváren v těchto dnech zejí prázdnotou. Řešením je zastřešovací systém CORSO HORECA, který umožňuje pohodlné venkovní posezení i za větru, deště nebo v zimě. Zastřešení může být i řešením problematiky kuřáckého zákona v restauracích, kdy zastřešená zahrádka vymezí prostor kuřáků od nekuřáků.

Pro kuřáky v administrativních budovách, v atriích hotelů, výstavištích, tedy ve veřejném sektoru, společnost ALUKOV vyrábí a instaluje speciální krytý kuřácký koutek SMOKE ISLAND s vlastním odvětráním. Může být vybaven přívodem elektřiny, WiFi, TV, kávovým automatem nebo čipovým zámkem a také vyhřívacím systémem, zajišťujícím provoz v chladném období. Jeho rozměry jsou vhodné do každé budovy a provedení může být i v luxusní variantě, kdy se vytvoří „doutníkový klub“ na terasách kanceláří top managementu.

Přijďte se o kvalitě zastřešení osobně přesvědčit na výstavě STAVOTECH OLOMOUC, která se koná 31. 3. - 1. 4. 2017, nebo na Stavebním veletrhu Brno, který proběhne od 26. do 29. 4. 2017. Navíc zde obdržíte bonus v podobě montáže ZDARMA.

Prohlédněte si zastřešení v galerii a reference našich spokojených zákazníků.

Více informací najdete na www.alukov.cz.