10. března 2017 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Český výrobce zastřešení teras dodává 80% své produkce do zahraničí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Český výrobce zastřešení teras dodává 80 % své produkce do zahraničí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český výrobce zastřešení teras dodává 80 % své produkce do zahraničí | foto: Alukov

Jasný recept na úspěch v zahraničí má Jan Zitko, zakladatel a ředitel společnosti ALUKOV vyrábějící posuvné zastřešení teras CORSO: „Vyrábět kvalitní a poctivé produkty, které se dokážou prosadit i v zahraniční konkurenci. Lidské chápání a myšlení není omezeno hranicemi.“

ALUKOV je tradiční a prosperující českou značkou známou svými kvalitními výrobky po celém světě. Vyrábí zastřešení teras, bazénů a vířivých van na míru. Staví také zastřešení pro hotely, restaurace, kavárny, a dokonce zastřešuje veřejná koupaliště nebo obchodní centra. V letošním roce oslaví své 22. výročí a své mimořádně kvalitní produkty montuje po celém světě. Reprezentuje tak odkaz zlatých českých ručiček a navazuje na další tradiční české firmy mezinárodního renomé.

Rodinná společnost ALUKOV byla založená v roce 1995 v Chrudimi a dnes patří mezi významné domácí strojírenské firmy se 100% českým kapitálem, která podobně jako značka českobudějovický Budvar nebo LASVIT úspěšně reprezentuje český um v zahraničí. Značka ALUKOV patří mezi historické bohatství Českého hospodářství. Je zárukou kvalitního českého zboží a reprezentantem zlatých českých rukou.

Její zakladatel a ředitel Jan Zitko věří, že kvalita i servis jsou žádané na celém světě. A lidé v České republice umí obojí.

V České republice vyrobí ročně více než 3000 zastřešení a v minulém roce byl nejvyšší odbyt výroby ALUKOVU podle marketingového ředitele Mgr. Zdeňka Koháka na americkém, německém a rakouském trhu. ALUKOV nově rozšiřuje výrobní závod v Maďarsku, těší se úspěchu mezi movitou klientelou v Číně, kde pro ni otevírá nové showroomy, a v Česku staví výzkumné a vývojové středisko za 30 milionů korun. Nezapomíná ale na českého zákazníka.

Novinky jsou vždy nejprve prezentovány zde na veletrzích, až poté jsou exportovány mimo ČR. V čem tkví tajemství úspěchu firmy ALUKOV? A jaký pro ni byl rok 2016? Na to jsme se zeptali jejích představitelů.

Každý zákazník je pro firmu ALUKOV důležitý

„Za uplynulý rok 2016 jsme měli hrubý obrat cca 520 mil. Kč. Oproti předchozím letům jde o růst. V letošním roce očekáváme hrubý obrat 550 mil. Kč a čistý zisk 25 milionů. Jsme samozřejmě rádi, že se nám daří, ale většinu vydělaných peněz dáváme zpět do firmy a jejího rozvoje a inovací,“ prozradila Blanka Turková, ekonomická a personální ředitelka společnosti ALUKOV.

„V sezoně je důležité výrobně pokrýt všechny objednávky. Každé zastřešení je individuální a na míru, tedy z větší části poctivá ruční práce. Dokážeme vyrobit až 14 zastřešení denně, když nepočítám zahraniční výrobu. Dodací termín každého zastřešení je 4-6týdnů dle složitosti a obsazenosti výroby. Z toho do zahraničí vyvážíme téměř 80 % produktů,“ uvedl Ing. Josef Šumpík, technický ředitel společnosti ALUKOV.

ALUKOV si zakládá na profesionálním přístupu, aby se vám dostalo maximálního komfortu. Vše vám dovezou, namontují a po své práci uklidí. Samozřejmostí je také profesionální záruční i pozáruční servis. Protože společnost ALUKOV pracuje s architekty a designéry sdruženými v Czech Deco teamu, výrobky se vyznačují čistým a elegantním designem, který se inspiruje moderní architekturou. Skvěle padne ke každému typu vaší budovy.

Co zákazníci nejvíce oceňují na zastřešení terasy od ALUKOVu? „Z konstrukčního hlediska robustnost profilového systému, z designového dotaženost detailů, z funkčního odolnost ovládacích prvků a jejich rezistenci vůči hrubějšímu zacházení, a v neposlední řadě spolehlivost dostupnosti našich servisních služeb,“ vypočítává Pavel Tuček, obchodní ředitel firmy ALUKOV.

Český výrobce zastřešení teras dodává 80 % své produkce do zahraničí

Unikátní řešení pro atypické projekty

Pavel Tuček, obchodní ředitel popisuje nejzajímavější loňské zakázky, kterými bylo prověření montážních schopností firemních řemeslníků a to ve 29. patře výškové budovy pro čínského zákazníka. „Takhle vysoko jsme ještě nemontovali, posunulo to naše dosavadní technické hranice. Moc pěknou realizací bylo ale také zastřešení velkokapacitních prostor. Vytvořil se tak multifunkční prostor ve 4* hotelu KRASKOV nebo jsme zastřešili venkovní prostory restaurace Bredovský dvůr v Praze.“ Ochotu zaplatit za kvalitní výrobek a perfektní servis potvrzuje objednávka z USA, Virginie, kde bylo dodáno posuvné zastřešení typu Laguna Grande za 51 000 EUR.

Na otázku, co považuje za největší úspěch ALUKOVu v roce 2016, pan Tuček odpověděl: „Úspěch vidím v dlouhodobé a stabilní obchodní strategii a dobré provázanosti s marketingem. Takto nastavená koncepce ALUKOVu nemá v ČR v našem odvětví obdobu. Jsme silná výrobní firma se širokým portfoliem modelů. Máme zásah jak do základních produktových řad, tak i do těch nejluxusnějších, a to při zachování vysoké úrovně poprodejního záručního i pozáručního servisu. Z hlediska rozvoje firmy vidím úspěch v investicích do vybudování výzkumného a vývojového centra.“

Český výrobce zastřešení teras dodává 80 % své produkce do zahraničí

Nenechte si ujít veletrh FOR HABITAT nebo Den otevřených dveří firmy ALUKOV

Firma ALUKOV se snaží aktivně ovlivňovat situaci v odvětví, je členem v hospodářských komorách, ve Svazu průmyslu ČR a také zakládajícím členem sdružení zastřešovatelů z celého světa – IPC Team.

Není jí cizí ani společenská odpovědnost. „Podporujeme pardubický hokej, Východočeské divadlo v Pardubicích, spolupracujeme s divadlem Kalich a pomáháme místním organizacím,“ uvedl Mgr. Zdeněk Kohák, MBA, marketingový ředitel. „Také se pravidelně účastníme mezinárodních výstav, v letošním roce jich plánujeme navštívit více než 30. Na českém trhu se jedná o výstavy FOR HABITAT, STAVOTECH nebo FOR ARCH.“

Přijďte se o kvalitě zastřešení přesvědčit na výstavu FOR HABITAT 23. - 26. 3. 2017, kde si můžete kvalitní zastřešení teras CORSO, bazénů i restaurací osobně prohlédnout a vyzkoušet. Zároveň vás firma zve na Den otevřených dveří, který se koná 11. 3. 2017. Bude zde pro vás mimo jiné připravena nabídka montáže zdarma.

Navštívit můžete také showroomy v Praze a v Orli u Chrudimi.

Prohlédněte si zastřešení v galerii a reference spokojených zákazníků.